*******

"В пам'ять про скорботні 1932-1933 роки"

28 листопада в Брилівській селищній бібліотеці пройшла година пам’яті "В пам'ять про скорботні 1932-1933 роки..."

/Files/images/Безымянный.png

Захід пройшов в читальній залі для учнів 8 – 9 класів.

Мета: формувати історичну пам’ять учнів про трагічні сторінки історії Голодомору на Україні, ознайомлювати учнів з трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

На початку заходу зав. бібліотекою розповіла про передумови Голодомору в Україні. У 1930 році Сталін дав поштовх новій хвилі колективізації в СРСР. Був прийнятий « Закон про хлібозаготівлі», згідно якого колгоспи мусили здавати державі від чверті до третини зібраного врожаю, щоб заробити валюту. А ціни на сільськогосподарську продукцію на Заході різко впали. Радянський Союз стояв на порозі економічної кризи, внаслідок цього було збільшено хлібозаготівельні плани. Якщо колгоспник чи селянин не виконував план здачі зерна у нього забирали усе: картоплю, зерно, худобу, хату… Про ці на інші факти розповіла зав бібліотекою. Провідний бібліотекар дитячої бібліотеки розповіла про життя дітей під час голодомору 1932 – 33 років.

Був показаний документальний фільм « Голодомор в Україні».

Бібліотекар абонементу провела перегляд літератури « Чорні сторінки нашої історії: голодомор 1032 -33 років».

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

/Files/images/golodomor/PB280003.JPG/Files/images/golodomor/PB280006.JPG/Files/images/golodomor/PB280017.JPG/Files/images/golodomor/PB280020.JPG


*******

Вечір поезії в Брилівці

Як швидко і невпинно пливе час! Змінюються назви населених пунктів, вулиці, пори року, люди. Але незмінним залишається бажання поділитися своїми думками , почуттями , відкрити свою душу для духовного спілкування, для добра…

7 квітня на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці в нашій бібліотеці пройшов літературний вечір за участі поетів – аматорів Брилівки та любителів поезії « Поезія – це завжди неповторність…». Цей захід був присвячений Всесвітньому Дню поезії. Це свято відзначають 21 березня, у день весняного рівнодення. Але з технічних причин у бібліотеці ( у нас був переоблік фонду) , ми провели його пізніше. Присутні заходу на 2 години відклали всі свої проблеми і поринули у світ високих почуттів на крилах поезії, любові, вірності…

Скільки славних поетичних імен знає історія за часи існування людства. Життя поетів не щадило, їх часто закидали камінням ненависті, але вони вривалися в оточуючий світ і несли своєю творчістю життєстверджуючі ідеали Добра, Правди, Справедливості . А скільки страждали, мучились, коли не вдавалося докричатися до глибин душі, довести свою правду.

На вечорі звучала поезія поетів - класиків , інтимна лірика поетів ХХ століття: С. Єсеніна, Л. Українки, П. Тичини, О. Пушкіна, М. Луківа , Л. Костенко та ін. Багато поетичних творів цих поетів ввійшли в наше життя з дитинства і залишилися з нами назавжди.

В народі кажуть , що поезія – то музика душі. А душа наших поетів – аматорів не байдужа до світу, до тривог його мешканців. Наші поети розносять на крилах поезії віру в те, що світ спасеться любов’ю, непереможністю добра і творчості. На нашому літературному вечорі читали свої чудові поетичні твори члени поетичного клубу « Мелодія душі» М. Бугайов, Л. Парфьонова, А. Сушич, С. Вовченко, В. Бурковський, Н. Стебловська та ін.

Наші члени поетичного клубу не тільки читають свої вірші в селищній бібліотеці для любителів поезії, але й приймають участь у вихованні молоді, беруть участь в обласних та районних конкурсах. М. Бугайов - вимушений переселенець з Красногорівки Донецької області , там працював директором однієї з шкіл, відмінник народної освіти, провів у день Соборності України історичну годину для старшокласників « Злука : історичні уроки і наслідки», де теж читав свої вірші про любов до рідної України. У М. Бугайова скільки написано віршів, що якщо видати книгу, то видання її буде більше ніж на 1000 сторінок!

А наша поетеса Лола Парфьонова вже приймала участь в обласних фестивалях « Поети Херсонщини: читаємо разом», вже два роки поспіль « Поетичний камертон Ліни Костенко». В цьому році цей захід припав в один день з проведенням районного фестивалю « Херсонщина мила, я до тебе серцем лину», де вона прийняла участь у поетичному заході « Поетичними стежками Олешківщини», а свій вірш , присвячений славній поетесі Л. Костенко ми відіслали електронною поштою в обласну бібліотеку. Лола Парфьонова у день пам’яті Героїв Небесної Сотні читала свої вірші старшокласникам під час проведення години мужності « Герої нашого часу», яка пройшла в нашій бібліотеці.

Поети – аматори Брилівки – творчі люди, в минулому багато з них вчителі, службовці, робітники, своєю поезією вони закликають іти назустріч життю і самі ідуть попереду. Вони приймають участь майже в усіх заходах, що проводить наша бібліотека, тільки в цьому році вони прийняли участь у літературно – музичних вечорах : « Калейдоскоп Новорічних свят», « Любові всевишній присвячується, « Жінка – берегиня роду людського» та ін.

Читаючи поезію , ми віримо у непереможність добра, у велич світла любові, вона додає нам сили. На щодень. Повсякчас.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/Вечір поезії в Брилівці.JPG/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/Вечір поезії в Брилівці3.JPG

*******

Любові Всевишній присвячується…

15 лютого в Брилівській селищній бібліотеці пройшов літературно – музичний вечір « Любові Всевишній присвячується…».

На вечір запросили користувачів бібліотеки, членів клубу « Мелодія душі», вчителів музичної школи.

В святково прикрашеній читальній залі ведучі заходу О. Пунгіна та В. Трембач привітали присутніх з одним з найбільших і найшанованіших церковних свят – Стрітення та з Днем Святого Валентина. Далі була розповідь про те , що змінюється життя і людський світогляд, але незмінними залишаються найвищі істини, людська потреба любити. На вечорі читали вірші місцеві поети, виконувались прекрасні мелодії викладачами музичної школи Г. Репало та О. Ніколаєнко, співали пісні про кохання викладачі музичної школи Н. Пасинкова та Л. Зубович .

Наприкінці заходу всі присутні ознайомились з книжковою виставкою « Гімн любові» та тематичною викладкаою « Поезія поетів Брилівки».

Вечір дуже сподобався учасникам.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/17 любові всевишній присвячується (3).JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/17 любові всевишній присвячується (7).JPG

*******

Згадаймо юність, що горіла в Крутах.

31 січня в Брилівській селищній бібліотеці пройшла літературно – історична година « Згадаймо юність, що горіла в Крутах». Присутні : старшокласники Брилівської ЗОШ, вчитель , бібліотечні працівники.

Оформлення : тематина викладка «Квіти в полі, там де Крути…»

Тематична викладка « Згадаймо юність, що горіла в Крутах».

Проведення: Захід провели бібліотечні працівники Брилівської селищної бібліотеки О. Пунгіна, В. Трембач, Л. Савчук.

Вони розповіли про передумови бою під Крутами : про згуртованість, дружбу, любов до Батьківщини молодих людей, які стали на захист своєї Батьківщини – України. Інформували присутніх про те, що 29 січня – День пам’яті Героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

На заході хвилиною мовчання вшанували загиблих під станцією Крут.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/крути2.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/крути4.JPG

*******

Історична година « Злука : історичні уроки і наслідки».

23 січня в Брилівській ЗОШ в кабінеті історії і права пройшла історична година « Злука : історичні уроки і наслідки» для учнів 10 – 11 класів.

Цей захід організували працівники Брилівської селищної бібліотеки, а провів урок вчитель - методист історії , відмінник народної освіти , вимушений переселенець з зони АТО з м. Красногорівка Донецької обл. Бугайов М. Ф.

Микола Федорович - почесний громадянин м. Красногорівки, там працював директором школи. Коли школа і будинок, де він жив, були розгромлені , він повернувся в край початку своєї трудової діяльності – смт Брилівку.

Свою розповідь Микола Федорович розпочав віршем про Україну, який сам і написав. Далі він розповів про передумови Злуки – національного єднання українського народу та про велике значення Соборності України.

Бібліотечні працівники також організували тематичну викладку « 22 – День Соборності України».

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/Історична година Злука історичні уроки і наслідки.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/brilvska_dit/2017/Історична година Злука історичні уроки і наслідки2.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 224

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.