Чудотворець Миколай! Ти про нас не забувай!

Миколай мандрує світом. Немає на нашій землі жодної душі, котра б не горнулася до цього святителя, не зверталася до нього зі своїми потребами, бо кожен знає, що він колись, за свого життя, був добродієм і помічником для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги в нашій біді.

Тому святий Миколай – один з найулюбленіших божих угодників нашого народу. Традиційно цього дня, а саме 19 грудня, повсюди готували обрядові дії, пов’язані зі святим Миколаєм. Це стало гарною традицією, виявом доброти і любові . Отож, саме в цей день 19 грудня колектив Новомаячківської бібліотеки разом зі святим Миколаєм завітав до стаціонарного відділення постійного проживання.

«Прийшов святий Миколай – свої обійми відкривай» – так називалася година гарного настрою , який підготували працівники бібліотеки.

З особливою любов’ю та нетерпінням зустріли старенькі перше новорічне диво - День Святого Миколая Чудотворця.

Бібліотекарі в образі янголів разом зі святим Миколаєм завітавши в кожну палату принесли вітання, святковий настрій. За свою віру в чудеса присутні були віддячені подарунками від Миколая.

/Files/images/svyatiy_mikolay/IMG_1629.JPG/Files/images/svyatiy_mikolay/IMG_1639.JPG/Files/images/svyatiy_mikolay/IMG_1640.JPG/Files/images/svyatiy_mikolay/IMG_1646.JPG/Files/images/svyatiy_mikolay/IMG_1653.JPG/Files/images/svyatiy_mikolay/IMG_1657.JPG


"Волонтери - ентузіасти нашого часу"

Новомаячківські бібліотеки з нагоди Міжнародного дня волонтерів, який традиційно відзначається 5 грудня, разом з учнями 4- В класу (класний керівник Пуляєва О. П.) відвідали стаціонарне відділення постійного проживання.

Бібліотекарі взяли собі за головну мету сприяти розповсюдженню волонтерського руху у нашому селищі, виховувати у оточуючих такі моральні цінності, як милосердя, толерантність, працелюбність, прагнення до взаємодопомоги.

Свої привітання у вигляді концертних номерів подарували учні мешканцям відділення. З нагоди свята школярі прийшли поділитися часточкою своєї душі та теплом з кожним мешканцем будинку, до цієї події вони підготували невеличкий святковий концерт, який розпочався гуморесками Павла Глазового, народною піснею «Сіяв мужик просо», яка підтримала веселий дух колективу. Український танок «Василина» запалив веселі іскри у поглядах присутніх. Під бурхливі овації учні завершили свій виступ емоційною піснею «Барви рідної землі»:

Буде небо синє, ниви золоті,
Буде в Україні радісно завжди.

Звичайно, завжди в Україні існували небайдужі люди, які допомагали громадянам похилого віку, так і наші школярі дуже активно приєдналися до волонтерського руху .

Діти підготували пісні й танці аби підтримати та виявити свою повагу до старшого покоління.

Завідувач відділення - Тетяна Миколаївна Чумаченко подякувала всім присутнім волонтерам за їх діяльність і привітала зі святом.

Отож святкування Міжнародного дня волонтера є доброю можливістю об'єднати свої зусилля в проведенні заходів, спрямованих на розповсюдження активної соціальної позиції серед підростаючого покоління.

/Files/images/volonteri/IMG_1577.JPG/Files/images/volonteri/IMG_1584.JPG/Files/images/volonteri/IMG_1596.JPG/Files/images/volonteri/IMG_1602.JPG/Files/images/volonteri/IMG_1611.JPG


*******

"Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить": година пошани

З нагоди Міжнародного Дня інвалідів в смт. Нова Маячка колективи селищної бібліотеки та Будинку культури для мешканців стаціонарного відділення постійного проживання провели годину пошани «Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить».

Захід був спрямований на виховання толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями, на руйнування психологічних, фізичних, соціальних бар’єрів.

Для привітання були запрошені два покоління – наше майбутнє, це учні 3 – А класу (класний керівник І. В. Фадєєва ) та старше покоління - жіночий аматорський колектив під керівництвом В. О. Галкіна.

Юнь покорила серця присутніх піснею «Бабуся», адже вона зігріла їх теплом і добротою. Виступ був настільки захопливим , що на стареньких обличчях ще довго не сходила щаслива усмішка. Великим шквалом емоцій люди похилого віку зустріли виконання пісні «Грицю, Грицю до роботи». Малеча прийшла не тільки з творчими виступами, але й з повними кошиками солодощів (цукерки, печиво, фрукти) та зробленими власноруч різними подарунками від доброзичливих, маленьких сердець.

До присутніх звернувся Новомаячківський селищний голова В. І. Кос, зі щирими вітаннями від себе та депутатського корпусу, з побажаннями міцного здоров’я, довгих років життя, та з подарунками від працівників селищної ради.

За традицією на святі була присутня К.Т. Аврумуцоє – голова ради ветеранів, в її виконанні пролунав авторський вірш, присвячений Дню інвалідів.

Слово за словом і наша зустріч добігла кінця. Дякуючи господарям, які завжди з радістю нас зустрічають, працівники бібліотек подарували мешканцям будинку постійного проживання оберіг «Торбинку достатку», адже за старим звичаєм люди прикрашали оселю оберігами, щоб захистити себе від біди.

Т. В. Орешко- зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих

Т. С. Дроздова - зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей

/Files/images/den_invalidov/IMG_1502.JPG/Files/images/den_invalidov/IMG_1513.JPG/Files/images/den_invalidov/IMG_1549.JPG/Files/images/den_invalidov/IMG_1550.JPG/Files/images/den_invalidov/IMG_1554.JPG/Files/images/den_invalidov/IMG_1573.JPG/Files/images/den_invalidov/IMG_1574.JPG


********

Новомаячківські бібліотеки провели цикл заходів правової тематики для учнів старшого шкільного віку, який сприяє підвищенню рівня правової культури читачів бібліотеки, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту

На протязі тижня бібліотеку відвідали учні 9-10 класів разом з вчителем правознавства Забарою Т. С.

Правознавча вікторина "Сторінками Загальної декларації прав людини" (9-А кл.)

Під час заходу діти довідались про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації, які розглядалися під час зустрічі, змусили замислитися учнів над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати.

/Files/images/pravo/IMG_1425.JPG

Літературний конкурс "Права очима дітей" (9-Б кл.)

Перш за все бібліотекарі ознайомили школярів з виставками, що до правознавчої тематики: «Мандрівка у Країну правових знань» , «Знай та поважай свої права» , ці видання сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших користувачів з яких можно дізнатися про правове виховання . Провели гру «Будуємо правовий дім для Дюймовочки», йдучи за сюжетом казки , учасникам потрібно було визначити, хто і яким чином порушував різні права Дюймовички та виправити ситуацію , щоб порушень не було. Під кінець гри кожна казкова героїня отримала правовий дім з великою кількістю цеглинок :це було і 12, і 23, і 19, і 6 цеглинок- непорушених прав.

/Files/images/pravo/IMG_1480.JPG /Files/images/pravo/IMG_1435.JPG/Files/images/pravo/IMG_1477.JPG/Files/images/pravo/IMG_1483.JPG/Files/images/pravo/IMG_1464.JPG

Година правових знань "Взаємоповага - основа людських стосунків" (10-А кл.)

Під час заходу школярі мали згоду відправитися у дивовижну подорож, у незвичайний світ, світ високих почуттів, де потрібно дотримуватися прав та обов’язків один до одного. Тому захід розпочали з вправи «Відкрите серце». Кожному присутньому було запропоновано взяти в руки кульку і розповісти про ситуацію, яка виводить людину з рівноваги. І про те що допомагає в такій ситуації заспокоїтися. Під час заходу всі були відверті і емоційно ділилися почуттями. Разом з учнями обміркували та обговорили притчу «Найважливіші речі». А щоб стосунки в колективі завжди були шанобливими, а чемність справжньою , запропонували розв’язати морські вузлики. На мотузці прикріплені аркушеві якорі і на кожному з них одне з правил взаємоввічливості. Учні по черзі розв’язували вузлик на якорі і зачитавши пораду типу: «Менше з’ясовуйте стосунки – більше створюйте; сперечайтеся, але не сваріться», не тільки коментували її, а й деякі обговорювали.

/Files/images/pravo/IMG_1455.JPG/Files/images/pravo/IMG_1458.JPG/Files/images/pravo/IMG_1437.JPG/Files/images/pravo/IMG_1413.JPG/Files/images/pravo/IMG_1409.JPG

Подорож-вікторина "Ми маємо право на щасливе життя"
(10-Б кл.)

Подорож розпочалася переглядом відео роліка «Що ми знаємо про права». Щоб з’ясувати чи завжди ми користуємося своїми правами, чи виконуємо свої обов’язки провели гру «Моє я». Для цього кожен учень з аркушу паперу складеного навпіл без ножиць сформували контури людського тіла. На розгорнутих фігурках написали своє ім’я та три особистих якості. Потім разом розмірковували , чому з однакових папірців за однаковою інструкцією вийшли різні фігурки. Про що це свідчить. Також під час вікторини учасники заходу згадали казки , але подивилися на них очима юриста.

/Files/images/pravo/IMG_1479.JPG/Files/images/pravo/IMG_1426.JPG/Files/images/pravo/IMG_1433.JPG


*******

Новомаячківські бібліотеки провели заходи до дня памяті жертв голодомору 1932 – 1933 рр.

У читальному залі бібліотеки відбулася подорож у минуле «Над білим янголом скорботи – незгасний дух у смолоскипу». Щоб вшанувати світлу пам'ять безвинно виморених голодом до бібліотеки завітали вихованці ДПНС «Надія». Читальну залу оформили темними хустками і запаленими свічками, все нагадувало про важливість цього дня та обов’язок пам’ятати про страшну трагедію на Україні. Атмосферу підтримувала виставка – експозиція «Сльози Божої Матері» , на якій були представлені твори українських письменників про ті тяжкі роки. Розламана хлібина – це уривок з інсценізації «Дайте їсти», таким чином бібліотекарі втілили у життя тяжкі сторінки минувшини, про те, як треба шанувати хліб. Діти прослухали вірші присвячені цим жахливим подіям. Захід супроводжувався сумними композиціями, тому присутні пройнялися жалем та співчуттям до своїх пращурів. Під час заходу запрошені пом’янули жертв голодомору шматочками священного хліба.

Година жалоби «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав» пройшла в будинку постійного проживання . Чому саме з мешканцями цього будинку ми вирішили торкнутися болісної теми? Тому, що майже кожен із них торкнувся скорботних сторінок історії українського народу, і саме вони є свідками та можуть розкрити історичну правду про геноцид.

Для проведення заходу у фойє оформили виставку малюнків «Голодомор 1932 – 1933 рр.», які підготували учні 4 – В класу (кл. керівник Пуляєва О. П.), поряд оформили куточок пам’яті, де горіли поминальні свічі . На початку згадали причини і наслідки голодомору. Кожному присутньому прикріпили паперові символи пам’яті - «незабудьки», щоб ця тендітна жовто - блакитна квітка нагадувала всім «Не забудь!», адже ми не маємо право забувати мільйони жертв голодомору. На квітці напис «Україна. Голодомор 1932 -1933рр. Пам’ятаємо.»

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Важко ступати болючими стежками трагедії навіть через стільки років, якими пройшли свідки жахливих подій. Мешканка будинку постійного проживання Семенова Євгенія Артемівна, 1931 року народження, розповіла про голод 32-33рр.зі слів своєї матері, на той час вона була дворічною дівчинкою, свої спогади доповнила подіями про голод 1946-1947 року, а голова Новомаячківської ради ветеранів - Аврамуцоє Катерина Тимофіївна, 1938р.н. поділилася своєю страшною та жорстокою правдою про жахливі картини голоду, що панував тоді в селах. Слухаєш і подумки здригаєшся від жаху.

По давній традиції заморених голодом пом’янули шматочками хліба.

/Files/images/golodomor/101_3478.JPG /Files/images/golodomor/101_3479.JPG /Files/images/golodomor/IMG_1498.JPG /Files/images/golodomor/IMG_1512.JPG
/Files/images/golodomor/IMG_1379.JPG

*******

З нагоди Дня Гідності та Свободи працівники Новомаячківської бібліотеки оформили тематичну виставку- експозицію «Майдан за вільну людину у вільній країні». На виставці представили– фотоальбоми, літописи подій, нариси, журнали та статті з газет, присвячені доленосним подіям в Україні . Виставка оформлена з метою привернення уваги до подій на Майдані у 2004 , 2013 рр.та провели біля неї патріотичний інформаційно-віртуальний вісник «Людської пам’яті мости» для учнів 11 класу, з вчителем історії Забарою Т. С.Пройти етапами Єврореволюції та згадати події тих днів допоміг юнацтву образ України (жінка в українському вбранні) та переглянутий відео ролик «Євромайдан. Революція гідності. Хронологія подій».

В кінці заходу присутнім презентували книгу відомої української письменниці Марія Матіос «Приватний щоденник», де в документальному стилі змальовані ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан...змінила війна... А ще - свої історії «про конкретні битви за дуже конкретних людей».

Адже герої не вмирають! Вони завше будуть у наших серцях.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/день гідності 1.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/день гідності 2.JPG

*******

У тиші урочистій до Пам'яті йдемо.

До тебе, людино, звертаюсь:
Залиш на хвилинку щоденні турботи.
З собою побудь у глибокій скорботі.

З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення -8травня та Дня перемоги – 9 травня в читальній залі Новомаячківської бібліотеки проведено цикл заходів, а саме:

- меморіальний урок «Горів і плавився метал, Земля стогнала від облоги»;

- панорама пам'яті «Цей день із сльозами на очах»;

- урок патріотизму «Тих днів не змовкне слава»;

- екскурсію до музею бібліотеки «Вічна слава тим, хто не загинув!Вічна слава тим, хто живий»;

- година мужності «Маленькі герої великої війни».

Оформлені книжкові виставки «Рядки, обпалені війною» та «На всі часи, на всі віки у спогадах живе…».

Все далі від нас події Другої світової війни, рідшають ряди її учасників. Але залишилися книги. Книги-свідки, книги-супутники, книги-пам'ятники тієї героїчної епохи, адже одну з найбільших трагедій — Другу світову війну — не зміг замовчати жоден письменник, особливо ті, хто був на фронті, чиє дитинство опалила війна.

Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 72 роки від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Та пам'ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. Бібліотекою було проведено меморіальний урок «Горів і плавився метал, Земля стогнала від облоги». Під час заходу, школярі познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації в Україні, дізналися про героїчні подвиги наших дідів та прадідів через поезію. Поезія фронтових років це гіркий нестерпний біль, який відчули дитячі серця. Завершився захід оглядом літератури, представленої на книжковій виставці «Рядки обпалені війною».

Панорама пам’яті «Цей день із сльозами на очах»пройшла на сонячній галявині біля будинку культури, для того щоб діти могли порівняти різницю тих страшних слідів, які залишила війна з сьогоднішнім безтурботним дитинством. Під час бесіди демонстрували речі воєнних часів .

Цей захід - це лише часточка великої данини та шани полеглим. Учні зібралися, щоб дізнатися про те, як діди і прадіди своєю кров'ю відстояли нашу свободу.

Урок патріотизму «Тих днів не змовкне слава» проведений з метою виховання у старшокласників поваги до подвигу героїв-співвітчизників у Другій світовій війні… Під час заходу молодь мала змогу переглянути відеокадри про жахи війни .

Все далі в історію відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя за наше з вами сьогодення. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Зберегти їх пам'ять, донести її до молодого покоління святий обов’язок кожного. Бібліотечні працівники провели екскурсію до музею бібліотеки «Вічна слава тим, хто загинув! Вічна слава тим, хто живий!» для учнів 2-х класів.

Знайомлячись з книгами, піснями воєнних років ,мультфільми діти доторкнулись до сторінок Другої світової війни під час години мужності «Маленькі герої великої війни». Учні із задоволенням взяли участь в обговоренні героїчних вчинків наших земляків та героїв війни. Учасників заходу здивувало навіть те, що малеча в ті часи здатна була на героїчні вчинки.

Також школярі мали змогу переглянути світлини з «Книги пам’яті Нової Маячки».

Мужність і самовідданість старшого покоління на полях битви і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом - істинний приклад патріотизму для нащадків.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/У тиші урочистій до Памяті йдемо3.JPG/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/У тиші урочистій до Памяті йдемо6.JPG/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/У тиші урочистій до Памяті йдемо2.JPG

*******

Тепло Тарасового слова.

Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Тарас Шевченко, як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Це людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.

Саме з цієї нагоди в стінах Новомаячківської бібліотеки зібралися шанувальники творчості Великого Кобзаря, а саме вчитель української мови та літератури Матвієнко С. Е.разом з учнями 9- Б класу. Для них було проведено літературний брейн – ринг «В щасливі в дні й сумні іду з дитинства до Тараса».

В першій частині школярі мандрували« Стежинами долі українського генія Т.Г. Шевченка», згадуючи про нелегке дитяче життя Кобзаря. Активні та влучні відповіді на питання інтерактивної вікторини свідчили про глибокі знання учнями життя та творчості Тараса Шевченка.

Розкрити складну та своєрідну душу поета допоміг конкурс під назвою «НЛО», в якому учні згадували твори поета і вставляли пропущені слова та словосполучення.

Ще багато цікавого та нового про долю великого поета дізналися учні з виступу бібліотекарів.

Наприкінці заходу бібліотекарями було проведено огляд книжкової виставки творів Т. Г. Шевченка «Тепло Тарасового слова».

Деякими творами діти одразу зацікавилися, оскільки в них лунали пророчі послання до нашого сьогодення.

Ведучі наголосили на важливості щоденного звернення до творчої спадщини Тараса Шевченка, оскільки його «Кобзар» – це Біблія для кожного українця.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/Тепло Тарасового слова.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/nmayachka_dor/2017_rk/Тепло Тарасового слова2.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 319

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.