Урок пам’яті «Пам’ять Афганської війни»

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан 9 лютого в Великокопанівській бібліотеці для дітей проведено урок пам’яті «Пам’ять Афганської війни».

Захід відвідали учні 8 класу. Розпочався урок з розповіді бібліотекаря про причини та наслідки афганської війни через яку пройшло понад 160 тисяч осіб, призваних до лав Радянської Армії з України. Не повернулося з війни 3360 чоловік. Із них: загинуло 3280, пропало безвісті 80.

Захід супроводжувався переглядом відеопрезентацій.

Битви кінчаються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам'яті людській їй ще жити довго, тому що її історія написана кров'ю солдатів і сльозами матерів. Вона буде жити в пам'яті сиріт, які залишилися без батьків. Буде жити в душах тих, хто в ній брав участь.

/Files/images/vkopan_dit/CIMG2311.jpg

/Files/images/vkopan_dit/CIMG2315.JPG

*******

Патріотичний урок «Українапонад усе»

3 лютого в Великокопанівській бібліотеці для дітей відбувся тематичний урок патріотизму, відданості Україні, присвячений світлій пам’яті загиблих Героїв Крут та українських військових, що загинули в АТО. На захід запросили учнів 9 класу.

Про вшанування героїзму молоді під Крутами, необхідність національної єдності для успішного спротиву зовнішній агресії. Про те, що захист територіальної цілісності України є святим обов’язком її громадян, продовженням боротьби попередніх поколінь за соборність розповіла бібліотекар Самойлова Н. М.

Сьогодні нашій державі знову доводиться захищати свій суверенітет та протидіяти російській агресії.

«Взагалі вбачаються чіткі історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня. Тоді, як і тепер, Росія не могла змиритися з існуванням самостійної України. Як тоді, так і зараз йде «гібридна» війна, - сказав Петро Порошенко, виступаючи перед курсантами Київського військового ліцею ім.І.Богуна, з нагоди дня пам'яті Героїв Крут.

Під час заходу учні переглянули фільми «20 кроків до мрії», «Проголошення Акту Злуки» та відеоролики присвячені загиблим героям Крут і АТО.

Минуло 98 років потому, а українці знову вимушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Кожен патріот має знати всю правду про історію подвигу і мужності героїв. Адже допоки нащадки пам’ятатимуть про звитягу і жертовність захисників української незалежності – ми непереможна нація.

Присутні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

/Files/images/vkopan_dit/патріотичний урок 3.jpg

/Files/images/vkopan_dit/патріотичний урок 1.JPG

*******

Учись у дружбі жити

Дружбамає різні прояви, але закон у неї один – вірність
М. Коцюбинський

У житті кожного з нас є друзі, приятелі, знайомі. Спілкування з ними, як правило, приносить радість. Справжній друг – це людина, яка ніколи тебе не залишить у біді. Завжди допоможе і підтримає. Друг – це той хто поважає тебе, кому можна довіряти.

В Великокопанівській бібліотеці для дітей проведена виховна година «Учись у дружбі жити». На захід завітали учні 5 класу. Про друзів і дружбу - йшла мова. Під час проведення виховної години бібліотекар розповіла, що кожна людина має потребу у спілкуванні. Потрібно комусь довірити свої секрети, спитати поради і знати, що в тебе в житті є людина, на яку ти зможеш покластися у будь-якій ситуації. Саме для цього і існують справжні друзі. Як тільки прийде біда або хвороба з нами поряд залишаться справжні друзі,- ті, хто допоможе пережити найважчий період у нашому житті. Недарма ж є прислів’я: ” Друг пізнається в біді.” Вступаючи в дружні відносини з іншою людиною, ми вчимося зберігати вірність данному слову, позбуваємося егоїзму, починаємо співчувати чужому горю й радуватися чужим успіхам. Наталія Миколаївна нагадала учням, що найвірніший друг — це мати, яка ніколи не зрадить, не проміняє свою дитину на найкоштовніше, готова життя віддати, щоб допомогти у скруті синові чи доньці. Ніколи не буває самотньою й та людина, для якої друг — книга. Народна мудрість говорить: "У того багато друзів, у кого великий друг — книжка". Під час проведення заходу діти ознайомилися з легендами та казками про друзів і дружбу та активно відгадували загадки. Наприкінці заходу бібліотекар наголосила, що друзі чекають на нас скрізь, тільки треба вміти цінувати дружбу, тоді будеш щасливий сам і принесеш щастя тим, хто оточує тебе.

Всі присутні на заході ознайомились з літературою представленою на книжковій виставці «Світ дружби та добра».

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/учись у дружбі жити 1.jpg

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/учись у дружбі жити 4.jpg

*******

Чорнобильські дзвони

Чорних дат у людства немало.

Кожна з них – це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало, –

Вибух на Чорнобильській АЕС.

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

У Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбувся урок пам’яті «Чорнобильські дзвони» приурочений 30-й річниці трагедії - аварії на ЧАЕС. Урок відвідали учні 11 та 9 класів. На початку заходу бібліотекар проінформувала присутніх, що у ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, розташованої у м. Прип’ять Київської області. Наслідки цієї події набули характеру екологічної катастрофи планетарного масштабу, змінивши життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Збитки від катастрофи важко підрахувати, адже неможливо оцінити шкоду, завдану здоров’ю людей, втрати від радіоактивного забруднення довкілля, земель, джерел водопостачання, втрату рідних домівок.

Унаслідок аварії радіацією забруднено 2293 населені пункти, розташовані на територіях 77 районів, 12 областей, а на карті України з’явилась 30-кілометрова «зона відчуження».

Станом на 1 січня 2016 року в Україні налічується 1млн.961тис.904 громадян, що мають статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи,у тому числі 418тис.777 дітей.

Під час проведення уроку учням було запропоновано документальний фільм зі зворушливими кадрами ліквідації катастрофи «Битва за Чорнобиль». Це документальний фільм Discovery , який зібрав величезну кількість раніше не опублікованих документів архіву, унікальних відео і фотоматеріалів. За допомогою комп'ютерної графіки, діти побачили події 30-річної давності. Ознайомилися з шокуючими фото Ігоря Костіна, який віддав здоров'я, щоб донести весь жах аварії.

На завершення заходу бібліотекар наголосила що Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок. Давайте берегти оточуючий світ! Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/чорнобильські дзвони1.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/чорнобильські дзвони4.JPG

*******

Тютюнопаління та його шкідливі наслідки.

Під такою назвою 28 квітня пройшов мультимедійний урок здоров’я у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей. Захід відвідали учні 6 класу.

Куріння тютюну — найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров'я людини. Немає сумніву у тому, що з вживанням тютюну пов'язана велика кількість всіляких хвороб, а при зловживанні курінням — можуть виникати надто небезпечні недуги. У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Не зважаючи на існуючі заходи боротьби проти вживання тютюну, значних успіхів у його подоланні поки що не досягнуто. Ця шкідлива звичка міцно утримується в побуті людей і продовжує розповсюджуватись.

Під час проведення заходу діти дізналися, що куріння шкодить здоров’ю. Внаслідок куріння можуть з’явитися невиліковні хвороби, а ще в тютюновому димі міститься 40% отрути та 43% канцерогенів. Викурюючи пачку цигарок щодня, людина в своїх легенях за життя відкладає близько 1 літра смоли.

Бібліотекар повідомила присутнім, що за даними ВООЗ у світі понад 1 млрд. людей, що мають цю шкідливу звичку. Проблема тютюнопаління вкрай актуальна для України. Україна входить до групи із 11 країн Європи з найбільшим рівнем поширеності цієї шкідливої, для здоров’я звички.

Щороку приблизно 7 мільйонів людей у світі помирає від захворювань, пов’язаних з курінням. В Україні внаслідок тютюнопаління щодня помирають 300 осіб, тобто - 100-110 тис. людей на рік. На завершення заходу бібліотекар звернулась до учнів : «Ви знаходитесь у підлітковому віці й переживаєте неповторну красу свого фізичного й морального змужніння, пору активного пізнання життя. Сьогоднішнє буття часто здається вам нецікавим. "Швидше б вирости, тоді настане мій справжній час!" – так ви думаєте й прагнете виглядати дорослішими, самостійнішими. Але постривайте! Ви наважуєтеся на дуже відповідальний крок, а рішучі кроки необхідно робити усвідомлено. А чи усвідомлюєте ви, що сивий димок від цигарки – це підступна забава, яка значною мірою унеможливлює здійснення ваших життєвих планів, укорочує ваше життя. Отже, коли вам запропонують цигарку, запитайте себе: "Що я роблю? Для чого мені отруювати свій організм?.." Не бійтесь того, що відмовившись від куріння, ви втратите повагу своїх ровесників. Навпаки, авторитету вам додасть сила волі, мужність протиставити себе тим, хто в полоні поганих звичок. Цим ви доведете, що ви особистість, а не ганчірка, у вас є своя позиція, свої погляди, і ви не збираєтесь нікого наслідувати. Дуже важливо зберегти те, що маємо. Від нас самих залежить, що ми оберемо – шлях до здоров'я чи навпаки – шлях від здоров'я.

Захід супроводжувався мультимедійними відеороликами, які розповідали про шкідливі наслідки здоров’ю від тютюнопаління, учні переглянули та прокоментували відео сюжети.

На закінчення уроку бібліотекар побажала всім присутнім бути здоровими і життєрадісними!

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Тютюнопаління та його шкідливі наслідки3.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Тютюнопаління та його шкідливі наслідки (2).JPG

*******

Нас пісня вела до Перемоги

5 травня в Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбулося свято присвячене 71 – річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

Чудове, емоційно-хвилююче свято під назвою «Нас пісня вела до Перемоги» влаштували учасники гуртка «Веселі нотки», під керівництвом Коваль Т. М., для дітей війни. Учні згадували легендарні пісні, які допомагали воювати, допомагали жити і виживати, народжували гордість та вселяли надію. Вони присвятили свято тим, хто крізь палаючі роки війни проніс величний прапор Перемоги, тим, хто, ризикуючи своїм життям, відстояв мир і щастя на землі, тим, хто ввійшов у безсмертя, тим, хто бачив страхіття того часу дитячими очима… У виконанні учасників гуртка прозвучали пісні «Жди меня», «Катюша», «Землянка», «Смуглянка» та багато інших.

Присутні мали можливість прослухати справжню музичну аналогію історії німецько-радянської війни .

Усе далі відходить від нас 9 травня 1945 року, але, як і раніше, пам’ятаймо, якою ціною дістався той день. День Перемоги став священним для кожного з нас. Немає жодної родини, якої б не торкнулося горе. Тисячі воїнів пішли на фронт, тисячі наших земляків працювали в тилу. На захист Вітчизни піднявся ввесь народ і зумів відстояти право на мирне життя.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Нас пісня вела до Перемоги2.jpg /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Нас пісня вела до Перемоги.jpg

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Нас пісня вела до Перемоги7.JPG

*******

Урок мужності «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів»

До відзначення 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі в Великокопанівській бібліотеці для дітей відбувся урок мужності «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів». Захід відвідали учні 5 класу.

Минають роки, десятиліття, змінюється планета, а з нею життя людей, їх думки, мрії і сподівання. Чим далі в глиб історії відходять буремні роки Другої Світової війни, тим величнішим постає подвиг нашого народу, - невичерпне джерело натхнення і гордості для прийдешніх поколінь. Під час проведення заходу бібліотекар повідомила, що на території України війна не припинялася 1225 днів і ночей – з 22 червня 1941р. по 28 жовтня 1944р. Більш ніж у 100 населених пунктах України точилися особливо запеклі бої.

Саме в Україні вирішувалася доля Другої світової війни в Європі. Україна протягом 1941-1945 років направила до Збройних Сил 7млн. чоловік, кожен другий з яких загинув. Воїни - українці - з честю виконали свій військовий обов’язок перед рідними й близькими, зробили вагомий внесок у звільнення європейських народів від нацизму.

Україна заплатила за свою свободу, за право жити на рідній землі десятьма мільйонами житів своїх синів і дочок. Діти дізнались, що червень 1941 року підняв на захист країни весь наш народ від малого до великого.

До лав захисників Батьківщини стали близько 500 тис. дівчат. В ті жахливі роки війни жінці довелося стати солдатом, йти захищати Батьківщину, щоб зберегти життя майбутнім поколінням.

Захід супроводжувався мультимедійними відеороликами з кадрами воєнної кіно та фотохроніки. На закінчення уроку бібліотекар наголосила, що кожен рік 9 травня салютує наша Вітчизна в честь Великої Перемоги, в честь героїчного подвигу у Другій світовій війні.

Тож нехай світить сонце, співають птахи, цвітуть сади і зеленіють поля, але ніколи - ніколи не свистять кулі!

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Урок мужності «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів»3.jpg

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Урок мужності «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів».jpg

*******

Тематична година «Тільки родина, як зірка єдина»

З нагоди Міжнародного дня сім’ї в Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбулася тематична година «Тільки родина, як зірка єдина». З незапам’ятних часів сім’я була і залишається основою основ, як запорука продовження роду, виховання дітей, майбутніх громадян своєї країни.

Учасниками заходу були учні 5 класу. Бібліотекар розповіла їм про родинні традиції, як основу сімейного виховання. Діти дізнались, що таке сім'я, рід, родина, родовід, родині традиції, про цінність всього того, що пов'язує їх із сім'єю, родиною та батьківською домівкою.

В ході заходу учні охоче спілкувалися, розповідали кожен про свої великі та маленькі родини, про улюблені сімейні свята та заняття. Активну участь діти приймали у вікторині та відгадували загадки.

На закінчення тематичної години бібліотекар пояснила присутнім ,що одна із сімейних традицій – зберігати пам'ять про свою родину. Зберігається вона на фотокартках, дитячих малюнках, вишивках, а найголовніше - в серці кожного. Від того як ви шануєте своїх батьків, так і ваші діти шануватимуть вас, коли ви станете батьками.

Маю надію, що ви, діти, будете берегти найдрібніші згадки про своїх рідних і передасте цю пам’ять своїм нащадкам. Ніколи не переривайте ланцюжок пам’яті, який з’єднує наші покоління. І чим міцнішим буде цей ланцюжок, тим міцніше буде наше коріння, тим міцніше стоятиме на своїй землі наш народ, наша Україна.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Тематична година «Тільки родина, як зірка єдина».4.JPG

*******

До відзначення 25-ї річниці незалежності України бібліотекарі Цюрупинського району підготували квіткове панно «Поетична палітра України»

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/12 фото.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/13 фото.JPG

*******

«Слава Героям України! Герої не вмирають!»

Нещодавно у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбулася година пам'яті «Слава Героям України! Герої не вмирають!»

Війна - це зараз не слово, а реальність. Але кожен з нас хоче миру.

Мир, незалежність та цілісність держави завойовують для нас учасники АТО – справжні герої сучасності. Історія твориться сьогодні. За становлення української держави наші співвітчизники нині платять найвищу ціну. Неоголошена війна на сході країни, щоденні смерті наших військових та мирних жителів Донбасу – об’єктивне підтвердження того, що боротьба за незалежність нашої держави ще не завершена.

Захід мав на меті вшанувати пам′ять тих, хто боровся за честь, правду і гідність української нації і віддали життя за нас з вами на Сході України.

Під час проведення години пам'яті відбулася презентація фільму «Герої не вмирають». Фільм присвячений світлій пам’яті нашого земляка Олексія Болдирєва, який загинув у зоні АТО, виявивши мужність, героїзм, відвагу під час виконання військового обов’язку з захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України. Почесними гостями заходу були: рідна бабуся Олексія, Болдирєва Л. З., учасник АТО Толопко О. С., односельці, працівники освіти, місцеві поети та інші. Озарко Л. І. та Буганов М. І. прочитали свої авторські вірші, які присвятили Олексію Болдирєву.

Нація, яка має своїх національних героїв, ніколи не загине. Українська нація породила сотні тисяч героїв, котрі боролися і віддавали своє життя за Незалежність Української держави. Одним із таких героїв був Олексій Болдирєв.

Неоголошена війна триває. Майже щодня ми отримуємо звістки про поранення та загибель наших захисників. Нас є кому захищати. Ми ж мусимо пам’ятати про тих, хто залишився на війні назавжди.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/слава героям 5.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Слава героям 1.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Слава героям 2.jpg

*******

Урок пам'яті «Юні патріоти»

Відповідно до Указу Президента України щорічно 22 вересня в Україні відзначається День Партизанської слави, як данина всенародної поваги та вшанування пам'яті всіх тих, хто під час Другої світової війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя.

З нагоди відзначення Дня Партизанської слави у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей було проведено урок пам’яті «Юні патріоти». Захід відвідали учні 8 – Б класу. Бібліотекар розповіла дітям про партизанський рух на території рідного краю про підпільні організації на окупованих територіях під час Другої світової війни. Знання про партизанський рух учні поповнили, переглянувши документальний фільм «Молода Гвардія». Фільм розповідає про підпільну молодіжну організацію «Молода гвардія», яка була створена в Краснодоні на початку жовтня 1942 року.

Завершився захід презентацією тематичної виставки «Дорогами партизанської слави». З документів та літератури представленої на виставці присутні дізнались про підпільну діяльність в роки Другої світової війни. Партизанський рух став воістину всенародною боротьбою проти нацистських окупантів.

Особливо в наш час такий захід формує у молоді інтерес і повагу до історичного минулого нашої Батьківщини, виховує патріотичні почуття, любов до України, пошану до ветеранів війни.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Урок пам\'яті «Юні патріоти»1.jpg /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Урок пам\'яті «Юні патріоти»2.jpg /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Урок пам\'яті «Юні патріоти»3.JPG

*******

«Нам без книг ніяк не можна»

В рамках відкритого уроку читання в Великокопанівській бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 5 класу з вчителем , ветераном праці Морозкіною Н.М.

На початку заходу бібліотекар нагадала учня що спілкування з книгою допомагає людині розвиватися та вдосконалюватися. А ще читання книг розвиває мислення, знижує стрес, збільшує словниковий запас, захищає від хвороби Альцгеймера, покращує сон та мозкову активність.

Під час проведення уроку Надія Миколаївна розповіла дітям про своє дитинство, яке припало на тяжкі післявоєнні роки. Але, незважаючи на це, увесь час багато читала. Книга супроводжує Надію Миколаївну все життя, тому і дітям порекомендувала читати та знаходити в кожній ту зернину, яка заколоситься і дасть гарний врожай. Розповідь ветерана праці учні слухали, затамувавши подих.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/«Нам без книг ніяк не можна»5.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/«Нам без книг ніяк не можна»2.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/«Нам без книг ніяк не можна»4.JPG

*******

Патріотична година.

Патріотичне виховання молоді сьогодні є одним з найголовніших пріоритетів бібліотечної діяльності. Нещодавно у Великокопанівській сільській бібліотеці для дітей відбулася патріотична година «Подвиг, що залишиться у віках». Захід відвідали учні 9- Б класу.

Серед запрошених гостей були присутні Рябова Зінаїда Іллівна-голова ради ветеранів, дитина війни;

Костін Іван Іванович - дитина війни;

Толопко Остап Степанович - учасник АТО, учасник бойових дій.

Минули десятиліття від того часу, як стихли бої Другої світової війни на нашій землі. Це була найстрашніша, найкривавіша війна століття.

На початку заходу бібліотекар повідомила учням, що кількість українців, які пройшли Другу світову війну – понад 7 млн. На території України нацисти створили 50 гетто та понад 180 великих концтаборів. За роки окупації у Бабиному Яру в Києві страчено понад 220 тис чоловік. Близько 4 млн. наших земляків полягли в боях.

Під час заходу учні дізналися, що в березні 1944 року вся територія Херсонщини була звільнена вiд нiмецьких окупантiв. 140 днiв йшли бої за звiльнення Херсонщини. 34 тисячi солдат i офіцерів вiддали своє життя за звiльнення нашого краю.

Зінаїда Іллівна, голова ради ветеранів розповіла учням про звільнення рідного краю від окупантів. Також вона наголосила, що найперший наш обов'язок — бути вірними захисниками своєї землі. Іван Іванович поділився спогадами про своє воєнне дитинство.

Сьогодні на нашій українській землі знов присутній агресор, тільки зі сходу. З березня 2014 р. і по цей день тисячі наших солдат захищають рідну землю від загарбника, який одержимий ідеєю створити нову імперію.

Онуки та правнуки – солдати Збройних Сил України захищають нашу державу від російської агресії. Так само як діди й прадіди захищали її в роки Другої світової війни. Солдати Збройних Сил України продемонстрували усьому світові боєздатність, військову майстерність довели, що є гідними спадкоємцями і продовжувачами ратної слави переможців нацизму.

Учасник АТО Толопко Остап Степанович пояснив учням, що захист рідної Батьківщини це наш священний обов'язок, це наша обітниця перед предками, які билися за щастя рідної землі. Хоч би що не сталося з Вітчизною, які б вороги не хотіли завоювати її свободу, ми усі повинні стати на її захист.

Учні Глущенко Микита, Айрапетян Роман і Аксентьєв Микита виконали для учасників зустрічі пісню «Воїни світла», а Пачкурна Вікторія декламувала вірш.

На закінчення заходу школярі подарували гостям квіти.

Всі присутні підтримали заклик: «Ми перемогли окупантів тоді, переможемо і тепер!».

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Патріотична година..jpg /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Патріотична година.3.jpg /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/vkopan_dit/Патріотична година.5.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 449

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.