*******

Конкурс «Найкращий читач 5 класу»

30 березня в Тарасівській сільській бібліотеці проведено конкурс «Кращий читач 5 класу» для учнів 5-А та 5-Б класів .

Мета заходу: здійснити цікаву подорож сторінками улюблених книг, розвивати читацькі інтереси у школярів, кмітливість, увагу, мислення та ерудицію, популяризувати читання .
Приміщення бібліотеки святково прикрашене плакатами про книгу, надувними кульками, виставкою-закликом «Нам без книг ніяк не можна!».

Учні поділені на дві команди «Читайлики» та «Пізнайки». Конкурсанти відгадували загадки, доповнювали прислів’я, читали телеграми казкових героїв. Завдання були згруповані за кольорами квітки-семиквітки і стосувались різних тем: літературознавства, біографій Тараса Шевченка і Лесі Українки, мультфільмів, казок. А в «Бюро літературних знахідок» учасники повертали зі скриньок загублені речі казковим героям, відгадували предмети у конкурсі «Заморочки з бочки». У казковому лото діти знаходили пари казковим героям.

Конкурс пройшов весело, учні відповідали дружно, впевнено, а найактивніші читачі отримали маленькі подарунки-сюрпризи.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Конкурс «Найкращий читач 5 класу»3.JPG

*******

Віртуальна мандрівка «Чудеса України»

29 березня в Тарасівській сільській бібліотеці проведено віртуальну мандрівку «Чудеса України» для учнів 8-го класу.

Учні віртуально подорожували по стародавньому Києву та уманському дендропарку «Софіївка». Бібліотекар демонструвала слайди із світлинами історичних місць і супроводжувала їх розповідями. Подорожуючи стародавнім Києвом учні ознайомились з архітектурними спорудами Софійського собору, Золотими воротами, пам’ятником засновникам міста, стародавнім Подолом, та іншими історичними місцями.. Учні згадували легенди про заснування Києва, про київських князів Ярослава Мудрого, Святослава, Володимира Мономаха та ін..
А під час подорожі по Уманському ландшафно-парковому комплексу «Софіївка» присутні милувались світлинами дивовижних витворів людських рук: гротами, водоспадами,ставками, фонтанами, скульптурами. Не віриться, що зелені насадження, алеї, кам’яні тераси, балки, екзотичні рослини - всі ці чудеса – створені руками українських кріпосних селян під керівництвом польського магната Станіслава Потоцького для його красуні-дружини Софії Вітт-Потоцької.
Захід проведено в рамках Тижня дитячого читання та для того, щоб підростаюче покоління пам’ятало про минуле своєї країни, знало її найкращі надбання і шанувало труд своїх предків.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Віртуальна мандрівка «Чудеса України»3.JPG

*******

У вічній пам’яті народній не закінчилася війна


Під такою назвою 6 травня у приміщенні Тарасівського СБК проведено вечір-зустріч з дітьми війни. Гості заходу – діти війни, пенсіонери, учні 7-8 класів Тарасівської ЗОШ вшанували пам'ять переможців нацизму, поіменно згадали полеглих у боях тарасівчан.
Кожне слово учасників концерту акцентувало, що не згасне в пам’яті людській, не відійде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва, його перемога над нацистськими окупантами.
Сьогоднішнє юне покоління повинне свято берегти пам'ять про всіх, хто відстояв державу у тій страшній війні. Берегти і шанувати прадідів, стояти на варті миру, який сьогодні дуже потрібен нам.
Затамувавши подих, гості слухали спогади дітей війни Рожок В.Л., Поух В.С., інсценівки про війну у виконанні учнів Глушко Л., Доценко С., Кузьменко С. та Зюмченко І.В., фронтові пісні у виконанні ансамблю «Іскряночка» та вокалістів Пальчак Л.В., Коваленко О., вірші, які декламували Мартинюк Д., Кілочок В.

Працівники сільської бібліотеки ознайомили присутніх з фотовиставкою присвяченою Тарасівці в грізні роки війни «Пам'ять не згасне» та книжково-ілюстрованою виставкою «Пам’ятати заради майбутнього».
Після святкового концерту на дітей війни та пенсіонерів чекав солодкий стіл, за організацію якого висловлюємо велику вдячність підприємцям Снігур Ю.В., Барич В.А., Богачук В.М.

Діти війни у тісному колі згадали воєнне дитинство, заспівали пісні своєї юності. Низький уклін і щира подяка від нащадків усім тим, хто пережив і витримав лихоліття страшної війни і переміг, відстояв мирне небо.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/У вічній пам’яті народній не закінчилася війна5.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/У вічній пам’яті народній не закінчилася війна3.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/У вічній пам’яті народній не закінчилася війна4.JPG

*******

Година пам`яті «Жінки України в Другій світовій війні»

5 травня для учнівської молоді в Тарасівській сільській бібліотеці проведено годину пам`яті «Жінки України в Другій світовій війні».

Під час заходу бібліотекарі розповіли учням про героїв Другої світової війни, зокрема українських жінок, а також запропонували переглянути відеофільм про льотчиць 46-го гвардійського Таманського авіаційного полку «Нічні відьми».

Хоча "у війни не жіноче обличчя", жінки не залишились осторонь тяжких випробувань, а на рівні з чоловіками захищали свою країну від нацистських окупантів. Жінки воювали… Вони були на лінії фронту медиками, льотчицями, снайперами, зв’язковими, розвідницями, водіями, топографами, репортерами, танкістами, артилеристами, служили в піхоті, брали активну участь у підпіллі, партизанському русі.

Жінки взяли на себе безліч «чисто чоловічих» спеціальностей в тилу, так як чоловіки пішли на війну, і хтось повинен був стати за верстат, сісти за кермо трактора, стати обхідником залізниць, освоїти професію металурга і т.д.
За заслуги в боротьбі з нацистськими окупантами в роки Другої світової війни понад 150тис. жінок були нагороджені бойовими орденами і медалями.
Молодь повинна мати патріотичні почуття гордості за співвітчизниць, повагу до їх героїчних подвигів, уболівати за майбутнє своєї країни.

Щоб квітла Україна у віках!
Щоб матері і діти не страждали!
Щоб тих, хто прокладав до волі шлях,
Нащадки вдячні завжди пам’ятали.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Година пам`яті «Жінки України в Другій світовій війні»4.JPG

*******

Урок – подорож «Стати Європою, щоб бути Україною»

Щоб рухатись уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їх досвід розбудови громадянського суспільства.

Українська молодь – за європейський вектор розвитку інтеграції держави. Тож для старшокласників Тарасівської ЗОШ 24 травня проведено урок-подорож «Стати Європою, щоб бути Україною». Головною метою заходу було:
поглибити знання про країни Європи, які входять до складу Європейського Союзу;
підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів і безпечність її європейського вибору в майбутньому;
поважати національні, духовні, культурні надбання європейських народів.
На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше – наше спільне майбутнє.
Учні слухали розповідь бібліотекаря про виникнення офіційного свята – Дня Європи, історію створення Європейського Союзу, подорожували по меридіанах і паралелях різних країн Європи, побачили все те, на що багата Європа.

А далі дві команди класу змагались у вікторині « Європа - наш спільний дім». На завершення подорожі старшокласники подивились відеофільм «Подорож столицями Європи».

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Урок – подорож «Стати Європою, щоб бути Україною»4.JPG


/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Урок – подорож «Стати Європою, щоб бути Україною»3.JPG

*******

Світ казки.

21 червня в Тарасівській сільській бібліотеці для учнів молодшої і середньої ланки літнього табору показано інсценівку української народної казки «Язиката Хвеська».

Казки – дитинство людства і його мудрість. Вони ідуть по світу, живуть серед нас і після нас, виховують синів і дочок нашої землі, нашого народу, вчать, як треба по правді жити.

Так, чоловік Петро з української народної казки «Язиката Хвеська» вчив свою жінку бути мудрою, тримати язик за зубами.

Активні читачі бібліотеки експромтом ставили казку, слухаючи розповідь бібліотекаря.

Язиката Хвеська і зайця у верші знайшла, і бублики на дереві збирала, і кумі Меланці все-все по секрету розповіла, за що й поплатилася. Глядачам було смішно і весело дивитись, як їхні товариші грали у казці.

Позитивного настрою їм вистачило надовго, а артисти після заходу ласували бубликами.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Світ казки.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Світ казки2.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Світ казки7.JPG

*******

Волонтерські читання

23 червня волонтери Тарасівської бібліотеки провели голосні читання у Тарасівському ДНЗ «Світлячок». Дівчатка читали малюкам українські народні казки (Сірко, Хитрий півень, Лисичка-сестричка) та вірші сучасних українських поетів (К.Перелісної, О.Зав`язкіна,О.Савченко-Гнатюк, А.Птіцина, М.Людкевич). Бібліотекар О.Пофаленко провела дітям вікторину «З якої казки?», гру «Коли це буває?». Малюки активно відповідали на запитання, із задоволенням слухали волонтерів і грались.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Волонтерські читання.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Волонтерські читання4.JPG/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Волонтерські читання6.JPG

*******

До відзначення 25-ї річниці незалежності України бібліотекарі Цюрупинського району підготували квіткове панно «Поетична палітра України».

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/10 фото 1.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/11 фото 1.JPG

******

Душею і серцем ми завжди молоді


Під такою назвою відбувся літературно-музичний вечір до Міжнародного дня людей похилого віку та ветеранів 30 вересня у приміщенні Тарасівської сільської бібліотеки. Бібліотекар О.В. Пофаленко та художній керівник Тарасівського СБК О.В. Лата задушевно вели вечір для гостей заходу. Волонтери бібліотеки Котова Віолетта, Мартинюк Діана, Пофаленко Анна, Семеряк Анна декламували бабусям та дідусям вірші. Гостей привітали зі святом секретар виконкому Тарасівської сільської ради К.О. Федоришина та голова місцевого ветеранського осередку Л.М. Кравченко. На святі лунали пісні у виконанні К.О. Федоришиної, О.В Лати, О.В. Пофаленко та ветерана бібліотечної справи Рожок Валентини Леонтіївни. В.Л. Рожок не тільки співала, а й грала на гітарі, читала свої власні нові вірші.

За святковим столом ветерани праці, учасниці бібліотечного клубу «Тарасівчаночки» тепло спілкувались, згадували трудову молодість, співали свої старі пісні.
Люди похилого віку так само потребують уваги і спілкування, як і молоді, та й навіть більше. Для них це страшно: через старечу слабкість залишитися відрізаними від світу, коли життя обмежується лише спілкуванням з сусідами та телевізором. Сьогодні вони для нас просто дідусі й бабусі. А вони ж досвідчені, мудрі, добрі. Сядьте біля них,поговоріть з ними, і вам відкриються сторінки їхнього життя. А це – історія кожної сім'ї, історія нашого народу.

Поважайте своїх батьків, зігрівайте своєю любов’ю так, як вони зігрівали ваше дитинство. Піклуйтесь про старість батьків завжди, у всьому, за будь-яких обставин!

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Душею і серцем ми завжди молоді5.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Душею і серцем ми завжди молоді4.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Душею і серцем ми завжди молоді.JPG

******

Конкурс «Найкращий читач 5 класу».

30 березня в Тарасівській сільській бібліотеці проведено конкурс «Кращий читач 5 класу» для учнів 5-А та 5-Б класів .

Мета заходу: здійснити цікаву подорож сторінками улюблених книг, розвивати читацькі інтереси у школярів, кмітливість, увагу, мислення та ерудицію, популяризувати читання .
Приміщення бібліотеки святково прикрашене плакатами про книгу, надувними кульками, виставкою-закликом «Нам без книг ніяк не можна!».

Учні поділені на дві команди «Читайлики» та «Пізнайки». Конкурсанти відгадували загадки, доповнювали прислів’я, читали телеграми казкових героїв. Завдання були згруповані за кольорами квітки-семиквітки і стосувались різних тем: літературознавства, біографій Тараса Шевченка і Лесі Українки, мультфільмів, казок. А в «Бюро літературних знахідок» учасники повертали зі скриньок загублені речі казковим героям, відгадували предмети у конкурсі «Заморочки з бочки». У казковому лото діти знаходили пари казковим героям.

Конкурс пройшов весело, учні відповідали дружно, впевнено, а найактивніші читачі отримали маленькі подарунки-сюрпризи.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Конкурс «Найкращий читач 5 класу»..JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Конкурс «Найкращий читач 5 класу».2.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Конкурс «Найкращий читач 5 класу».8.JPG

*******

До мови серцем доторкнись.


Мова. А що ж таке мова? Народ говорить, що слово до слова складається мова. Найбільше і найдорожче добро у кожного народу – це його мова. Це його скарбниця, в яку народ вкладає і своє життя, і свої сподівання, і почуття. Кожному народу дорога мова, а нам, українцям, найдорожча і найближча до серця – українська.
Тож 9 листопада до Дня української мови та писемності для учнів 5 класу працівники Тарасівської сільської бібліотеки провели усний журнал «До мови серцем доторкнись». Захід проведено з метою розширення знань учнів про українську мову та писемність, збагачення словникового запасу, сприяння розвитку пам’яті, логічного мислення, виховання любові та поваги до рідної мови!
Мандруючи сторінками журналу, діти дізнались про роль мови у житті людей, історію розвитку рідної мови, місце Т.Г.Шевченка у золотій скарбниці світової культури, згадали народні символи України.

В ході заходу учнів було поділено на дві команди, які змагались у мовних конкурсах. Діти відгадували загадки, метаграми, складанки, фразеологізми, продовжували прислів’я, грали у філологічні ігри.

Присутні декламували вірші Т.Г.Шевченка, жартівливі вірші, вчились говорити один одному ніжні слова, співали українських пісень.

На заході всім було цікаво та весело.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/До мови серцем доторкнись2.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/До мови серцем доторкнись3.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/До мови серцем доторкнись4.JPG

*******

Ми всі різні. Ми всі рівні.

Толерантність – це терпимість до іншої
точки зору ; способу життя, визнання за
Іншими права бути іншими.

16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. Цього дня за традицією, починаючи з 1996 року, в різних країнах світу проводяться акції та заходи, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
Саме у цей день працівники Тарасівської сільської бібліотеки провели урок – тренінг «Ми всі різні. Ми всі рівні». На захід запросили учнів 10-А классу.

Урок був спрямований на формування у старшокласників вміння спілкуватися з іншими людьми, взаємодіяти з ними на основі співчуття, доброзичливості, терпимості. Спочатку бібліотекар розповіла учням про поняття та принципи толерантності, гендерних відносин. На основі притч, мініатюрних сценок, психологічних роздумів та тестів було здійснено спробу розкрити зміст понять «толерантність», «гендерна політика», привернути увагу молоді до проблеми нетерпимості, гендерної нерівності і т.д.

А потім проводились вправи: «Сніжинка», «Доторкнись до мене ніжно», «Об’єднувальна нитка побажання», «Серце Марійки», «Квітка толерантності» та інші. Старшокласники активно прийняли участь у вправах, правильно розуміли суть завдань, але терпимості і толерантності у них ще замало, їм ще довго потрібно працювати над собою.

Девізом заходу стали слова видатного філософа Григорія Сковороди: «Любов виникає з любові. Коли хочу, щоб мене любили, я сам першим люблю»./Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ми всі різні. Ми всі рівні.JPG

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ми всі різні. Ми всі рівні2.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ми всі різні. Ми всі рівні3.JPG

*******

Україно моя, ти одна, як життя.

22 листопада Тарасівська сільська бібліотека провела урок гідності «Україно моя, ти одна, як життя» для учнів 10-Б класу.

Мета заходу – нагадати старшокласникам про трагічні події Революції гідності, виховувати патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в Україні, формувати активну громадянську позицію молоді щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. У листопаді 2013 року народ України об’єднався у патріотичному пориві, щоб сказати своє рішення «Ні!» всьому тому, що гальмує розвиток нашої держави, що робить нас, українців, заручниками темних сил.
Сьогодні ми повинні схилити свої голови перед тими, хто заплатив дорогою ціною за наше майбутнє України і до останнього подиху захищали Майдан, своєю жертовністю дарували нам вільну і незалежну державу. Герої не вмирають!

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Україно моя, ти одна, як життя.JPG/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Україно моя, ти одна, як життя4.JPG

*******

Зупинимо ВІЛ/СНІД, доки він не зупинив нас.

29 листопада для учнів 9-го класу проведено годину спілкування «Зупинимо ВІЛ/СНІД, доки він не зупинив нас!».

СНІД – одна з глобальних проблем людства. З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн. життів. Мета заходу – пропагувати здоровий спосіб життя серед підлітків, молоді, узагальнити знання про ВІЛ/СНІД, сформувати у старшокласників розуміння власної відповідальності за ризик інфікування ВІЛ/СНІДом.
Бібліотекар розповіла учням історію виникнення хвороби, гіпотези походження, що таке ВІЛ та СНІД і яка між ними різниця, симптом СНІДу. Потім учні прийняли участь у тестах та рольових вправах. А відповіді на запитання вікторини «Що ми знаємо про СНІД?» всі дружно надали правильно.
Ніхто і ніколи не застрахований ні від чого в нашому житті. Тому інформація про небезпечну хворобу людства стосується кожного з нас. Ми повинні знати і захищати своє здоров’я.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Зупинимо ВІЛСНІД, доки він не зупинив нас4.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Зупинимо ВІЛСНІД, доки він не зупинив нас3.JPG

*******

Правознавча лотерея-гра «Діти мають право…».

15 грудня для третьокласників в Тарасівській сільській бібліотеці проведено казкову правознавчу лотерею-гру «Діти мають право…».

За допомогою невимушеної ігрової форми проведення заходу молодшим школярам прищеплювався інтерес до правового навчання, закріплювались знання про права та обов’язки маленьких громадян. Під час спілкування бібліотекар розповіла дітям доступно про Конвенцію прав дитини, її основні статті, про права та обов’язки дітей. На прикладі казок діти визначились, які права казкових героїв порушувались. І вже в ході лотереї - гри учні азартно тягнули лотерейні фантики і правильно давали відповіді про порушення прав різних казкових героїв. І на закінчення заходу учні із задоволенням переглянули відеомультфільми «Малята повинні знати».

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Правознавча лотерея-гра Діти мають право.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Правознавча лотерея-гра Діти мають право2.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Правознавча лотерея-гра Діти мають право3.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Правознавча лотерея-гра Діти мають право4.JPG

*******

Ділова гра «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства».

13 грудня для учнів 11 класів Тарасівська сільська бібліотека провела ділову гру «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства». Захід проведено у класі, присутніх було 20 чол. Мета проведеної гри – дати молоді уявлення про зовнішні та внутрішні причини виникнення явища торгівлі людьми, про шляхи потрапляння українських громадян до тенет торговців людьми; визначити основні моменти, на які потрібно звернути увагу при виїзді за кордон, формувати почуття співпереживання, виховувати почуття патріотизму.
Учні були поділені на групи: «соціологи», «історики», «демографи», «журналісти», «статисти», які досліджували проблему з різних сторін і потім виступали зі своїми висновками. Бібліотекар підводила їх виступи до єдиного підсумку і висловила свої висновки. Потім провели вправу «Дерево побажань». Старшокласники на тоненьких смужках паперу писали побажання для тих, хто хоче виїхати за кордон, по черзі виходили, зачитували побажання і прикрепляли смужки на дерево. Молодь серйозно сприйняла надану інформацію.

/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ділова гра «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства».JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ділова гра «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»2.JPG/Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ділова гра «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»3.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ділова гра «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»4.JPG /Files/images/tsyurupinskiy_rayon/tarasvska/Ділова гра «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»5.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 459

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.